ENGELLİLERİN TÜKETİCİ HAKLARI İSTANBUL ÇALIŞTAYI ...

ENGELLİLERİN TÜKETİCİ HAKLARI İSTANBUL ÇALIŞTAYI YAPILDI.

Engellilerin tüketici hakları konusunda yeni ...

Engellilerin tüketici hakları konusunda yeni politikaların oluşturulması konusunda CHP Sosyal Politikalardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı sayın Yüksel Taşkın'ı ziyaret ettik.

ENGELLİLERİN TÜKETİCİ HAKLARI MANİFESTOSU ...

ENGELLİLERİN TÜKETİCİ HAKLARI MANİFESTOSU AÇIKLANDI.

ENGELLİLERİN TÜKKETİCİ HAKLARI AĞI (ETHA) ...

ENGELLİLERİN TÜKKETİCİ HAKLARI AĞI (ETHA) KURULDU

Engellilerin Tüketici Hakları Çalıştayı ...

Engellilerin Tüketici Hakları Çalıştayı Yapıldı.

Engellilerin Tüketici Hakları Manifestosu ...

Engellilerin Tüketici Hakları Manifestosu hazırlıklarımız devam ediyor. HEY Akademiyle arama toplantısı gerçekleştirdik. Toplantı da konuşulan ana başlıklar şunlardı. - Evrensel tasarım herkes tarafından bilinmeli ve uygulanmalı - Ürün ve hizmetlerin sunulduğu mekanların erişilebilirlik sorunları giderilmeli - Alışveriş merkezleri, restoranlar, sinemalar vb. yerlere erişemiyoruz seçme hakkımız elimizden alınıyor böyle olunca tüketici hakkımız ihlal ediliyor - Çocuk kitapları, zeka oyunlar vb. diğer bireylerle eşit şekilde ulaşamıyoruz.

Engellilerin Tüketici Hakları Manifestosu hazırlık ...

Engellilerin Tüketici Hakları Manifestosu hazırlık toplantıları devam ediyor. Eğitimde Görme Engelliler Derneği ile Engellilerin Tüketici Hakları Manifestosu hazırlık toplantısı gerçekleştirildi. Görme engellilerin tüketici haklarıyla ilgili başlıklarda fikir alışverişinde bulunuldu.

Engellilerin Tüketici Hakları Manifestosu hazırlıkları ...

Engellilerin Tüketici Hakları Manifestosu hazırlıkları için arama toplantıları devam ediyor. İstanbul’dan Engelsiz Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı sayın Bülent İNCE ile görüştük.

Engellilerin Tüketici Hakları Manifestosu hazırlığı ...

Engellilerin Tüketici Hakları Manifestosu hazırlığı için farklı engel gruplarından STÖ'lerle görüşmeler devam ediyor. Türkiye Spina Bifida Derneğin 'den sayın Selma ÇALIK'la Spina Bifidalı bireylerin tüketici haklarını konuştuk.

Engellilerin Tüketici Hakları Manifestosu hazırlık ...

Engellilerin Tüketici Hakları Manifestosu hazırlık toplantıları devam ediyor. Engelli Çocuk Hakları Ağı Üyesi: Biyonik Kulaklı Çocuklar, Engelim Olmayın, Pku Aile Derneği, Bursa Down Kardeşliği, Altınokta Körlere Hizmet Vakfı ile Engellilerin Tüketici hakları manifestosu hazırlık toplantısı gerçekleştirildi. Farklı engel gruplarının tüketici hakları başlığında görüşler ve katkılar aktarıldı.

Engellilerin Tüketici Hakları konusunda Almanya'daki ...

Engellilerin Tüketici Hakları konusunda Almanya'daki politikaları Almanya Alevi Bektaşi Federasyonu "Toplumsal Bütünleşme Grubuyla" değerlendirdik.

Engellilerin Tüketici Hakları Manifestosu hazırlıkları ...

Engellilerin Tüketici Hakları Manifestosu hazırlıkları için arama toplantıları devam ediyor. Çölyak Deneği Ankara Başkanı ŞEBNEM ERCEBECİ ÇINAR ile görüştük. - Yeme – içme engelli grubuyuz - Hayatımızın her alanında glütensiz ürünlere ulaşmamız çok zor ( hastane, üniversite, restoranlar vb.) - Ankara’da sadece 1 özel okulun glütensiz mutfağı var - Üreticiler sürekli etiketlerini değiştiriyor bir ay glütensiz yaptıkları ürünü diğer ay glutenli yapıyorlar

Engellilerin Tüketici Hakları Manifestosu hazırlıkları ...

Engellilerin Tüketici Hakları Manifestosu hazırlıkları için SERÇEV Engelsiz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret ettik ve Serabral Palsili bireylerin aileleriyle görüştük. - Okulların fiziki şartları engelli çocuklarımız için uygun değil. Asansör, rampa,wc vb. - Alışveriş merkezlerinde rafların ve raflardaki ürünlerin sıkışıklığından ötürü çocuklarımız ne kendi başlarına nede bizimle alışveriş yapamıyorlar. - Okul idareleri Engelli öğrenci kaydetmemek için ellerinden geleni yapıyorlar, kaydettiklerinde bile bizlere mobing uyguluyorlar

Engellilerin Tüketici Hakları Projesi Yönetim Kurulu ...

Engellilerin Tüketici Hakları Projesi Yönetim Kurulu Toplantısını Gerçekleştirildi. Toplantıya Engelliler Konfederasyonu, Tüketici Hakları Derneği, Bulgaristan Görme Engelliler Spor Federasyonu Temsilcilerinin Yanı Sıra Proje Çalışanları katıldı.

BULGARİSTAN ZİYARETİ ...

BULGARİSTAN ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Proje Koordinatörü Coşkun GÖK ve Proje Asistanı Şenay ...

Proje Koordinatörü Coşkun GÖK ve Proje Asistanı Şenay Keçeci Sivil Toplum Diyaloğu - VI ve Sivil Toplum Destek Programı – III Açılış Toplantısına katıldı.

Proje açılış toplantısı sivil toplum örgütü ...

Proje açılış toplantısı sivil toplum örgütü temsilcilerinden, uzmanlardan ve engellilerden oluşan 120 kişinin katılımıyla Zoom üzerinden yapıldı. Toplantıda engellilerin mal ve hizmetlere erişmekte yaşadıkları sorunlar tartışıldı. Projenin yürüteceği faaliyetler ile bu alanda farkındalığın artırılmasının amaçlandığı söylendi.

Proje Koordinatörü Coşkun GÖK ve Proje Asistanı Şenay ...

Proje Koordinatörü Coşkun GÖK ve Proje Asistanı Şenay KEÇECİ Engelli Çocuk Hakları Ağı (ECHA) projesi ofisini ziyaret etti ve Engellilerin Tüketici Hakları projesinin sunumunu yaptılar

Çankaya Kent Konseyi Başkanı Ali ULUSOY proje ofisini ...

Çankaya Kent Konseyi Başkanı Ali ULUSOY proje ofisini ziyaret etti ve proje faaliyetleri hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Çankaya Kent Konseyi 7.Olağan Genel Kurulu’na katılım ...

Çankaya Kent Konseyi 7.Olağan Genel Kurulu’na katılım sağlanarak sivil toplum örgütü temsilcileriyle proje hakkında görüşmeler yapıldı.

Engelliler Konfederasyonu Yönetim Kurulu ile proje ...

Engelliler Konfederasyonu Yönetim Kurulu ile proje çalışanları bir araya geldi. Projenin şimdiye kadar yürüttüğü faaliyetler değerlendirilirken bundan sonraki süreçteki çalışmaların planlaması yapıldı.

Şiddetsiz Toplum Derneği Başkanı Rıza SÜMER ve ...

Şiddetsiz Toplum Derneği Başkanı Rıza SÜMER ve Başkent Gazetesi Muhabiri Zehra ŞAHİNDOKUYUCU proje ofisini ziyaret etti. Ziyarette Engellilerin Tüketici hakları projesinin nasıl ortaya çıktığı ve bundan sonraki süreçte yürüteceği çalışmalar ile ilgili bilgiler paylaşıldı.

Selanik Cad Bina No:52 Kat:2 Daire No:11 Kızılay / Çankaya / Ankara

+90 507 451 77 35

MERKEZİ FİNAS VE İHALE BİRİMİ
TÜKETİCİ HAKLARI DERNEĞİ
SİVİL TOPLUM DİYALOĞU
ENGELLİLER KONFEDERASYONU
T.C. DIŞİŞLERİ BAKALNLIĞI AVRUPA BİRLİĞİ BAŞKANLIĞI

"Bu web sitesi Avrupa Birliği'nin maddi desteği ile oluşturulmuş ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Engelliler Konfederasyonu'nun sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.’’

YUKARI
Engellilerin Tüketici Hakları